Jak zniszczyć dokumenty

W każdym biurze stosuje się mnóstwa papierowych dokumentów, które zawierają nieraz ważne, nieodporne dane. Kiedy przychodzi moment, w którym powinno się zrujnować tego typu wydruk, nie można go po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. Mogą bowiem zostać w przyszłości wyciągnięte przez osobę niepowołaną, która w ten sposób wejdzie w posiadanie treści, które miały zostać ukryte.

Jest natomiast jeden stuprocentowo bezsporny sposób na to, żeby żaden anulowany czy przestarzały dokument nie zdradził nigdy własnej informacji. Sposób ten to niszczarka biurowa. To wygodne urządzenie rozcina papier na drobne kawałki, uniemożliwiając w praktyce złożenie go z nich ponownie. Dzięki temu skutecznie ukryta jest tekst, jaką zawierał określony dokument, a ponieważ w pojemniku niszczarki mieszają się ścinki różnych papierów, nie ma szans, aby ktokolwiek zdołał czegokolwiek dowiedzieć się w ten sposób.

Niszczarka do papieru to urządzenia dostępne w kilkunastu różnorakich modelach. Warto zauważyć, że istnieją tzw. niszczarki prywatne – przeznaczone są one do okazyjnego korzystania z w domu. Niszczarki dla biznesu posiadają sposobność nie tylko zaprzepaścić dokumenty, niemniej jednak także karty kredytowe czy płyty CD i DVD – co przyda się do likwidacji zarchiwizowanych danych przechowywanych na tych nośnikach.

Niszczarka Fellowes Automax 300C potrafi zniszczyć dokumenty wraz ze zszywkami i spinaczami, papiery złożone wielokrotnie, a też efektywnie tnie papier błyszczący. Przeznaczona jest dla dużych firm, a pojemność pojemnika na ścinki wynosi aż 60 litrów.

Sprawdź: niszczarka fellowes.

Comments are closed.

Post Navigation