Sposób na uzdatnianie wody – pompy do wody

Źródła zanieczyszczeń wody są bardzo masowe. W gronie najistotniejszych można wymienić ścieki przemysłowe, ścieki komunalne oraz ścieki szpitalne i odprowadzane z zakładów farmaceutycznych, a także  z terenów hodowli zwierząt. W rezultacie w wodach powierzchniowych i gruntowych znajduje się coraz więcej mikrozanieczyszczeń i substancji hormonalnych, z którymi dotychczasowe techniki nie są w stanie sobie poradzić.

Jednym z rozwiązań tego dylematu jest wykorzystanie nowego pomysłu na uzdatnianie wody – xylem water solutions wykorzystującego w procesie dezynfekcji ozon. Badania potwierdziły, że jest to skuteczniejsza forma likwidacji mikrozanieczyszczeń niż dotychczas stosowane metody wykorzystujące chlor, dwutlenek chloru i inne substancje chemiczne.

Równie innowacyjną, a z całą pewnością bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego metodą dezynfekcji wody, jest jej uzdatnienie dzięki wykorzystywaniu światła ultrafioletowego. Lampy UV do wody działają poprzez wytwarzanie intensywnych promieni UV-C, które wprost wpływają na DNA mikroorganizmów, które powinny zostać wyeliminowane.

Innym zagadnieniem związanym z wodą, które jest szeroko wykorzystywane w takich obszarach jak budownictwo, kanalizacja, przepompownie ścieków czy rolnictwo, są pompy do wody. Dobrej jakości urządzenia tego rodzaju pozwalają na szybkie usunięcie wody czystej, lekko zabrudzonej, niemniej jednak również ścieków surowych i oczyszczonych, a również przemysłowych i różnego rodzaju osadów biologicznych. Przemyślany wybór tego urządzenia zapewnia długotrwałe i sprawne działanie.

Sprawdź: lampy UV do wody.

Comments are closed.

Post Navigation